Jagx100


Sitter på jobbet, har inget annat att bjuda på än detta kollage.

TÄNKTE IAF SÄGA GRATTIS PAPPA PÅ FÖDELSEDAGEN! Älskar dig!


Jag jobbar ett låångt skift nu så har inte blivit något bloggande. Ha en trevlig kväll sötisar.

Stockholm


Jeans - Acne
Linne och halsduk - Monki
Kofta - Gina
Armband - CC skye


Tänkte iaf berätta lite vad jag gjorde i sthlm:
Vi har lägenhet där så jag bodde hos min mor och Mats. Shoppade i massor. Var på middagar med mor och Mats bla på Sveriges bästa restaurang 2007. Gick på bio och såg Twilight med Maddis och Låt den rätte komma in med min mor. Båda filmerna var bra!! Var ut till skärholmen och när jag skulle tillbaka till stan var det brand i tunnelbanan otur som jag har. Tog typ 3 timmar att ta mig hem med alla kassar, YIPPI! Jag och Maddis hann även med en utgång, riktigt skoj, fast blev grymt irriterad när en kille blåste stearin över alla min kläder. Idiot. Mor bokade om min biljett två dagar senare så jag kunde sova dagen efter och även träffa henne lite mer också. När jag skulle hem med flyget körde Mats mig till Arlanda. Var precis att jag hann med planet (Hörde i högtalarna) - Caroline Andersson var vänlig kontakta gate 37 !!! AAA Sprang som en dåre och hann precis. Lite av det som hänt. Nu sängen god natt.

This week



Tröja - Monki
Linne, leggings och örhängen - Gina tricot
Bälte - Top shop

Jag har hunnit med så mkt de senaste veckorna förutom att sitta vid datorn. Har iaf haft det superbra i stockholm och inhandlat en hel del kläder, skor, smycken, hårprodukter, smink mm. Har 'ätit stark tacos idag med pappa, bror och Helena, inte bra för min känsliga mage ajaj.  Nu ska jag kila ha en mysig kväll!


Bli modell för en dag?
→Tävla här!←
Värde 2500.


Hemma igen


Party bilder från Kiruna och även från Stockholm.

Hallo, jag har inte dött. Bara varit lite upptagen. Var i Stockholm förra veckan.. shoppade som en galning och hann även med en utgång med min kära Maddis. Hoppas allt är bra här!

HAHAHA


Ingen vettigare rubrik kom jag på... hinner inte med bloggen, ska jobba. Har vaknat tidigt idag men var förbi Sofie och sedan träffat Madde. Hörs ikväll istället. Puss på er.

Just ja, jag är med på blogg.se startsidan igen med mina Ahlgrens granar ;) Tack Karin. (Redaktör på blogg.se)

Smart och reser till Stockholm



Monki iland passar väl till det här inlägget ? Sitter på jobbet och kan inte ladda upp nya bilder.


Ibland är jag så smart. Här får ni två exempel.


1.
Vi sitter och äter julbord med jobbet och pratar om att vi ska dricka hemma hos mig efteråt:
Emma
- Jaaa, men har du snapsglas?
Jag (kollar på bordet vi sitter vid som är fullt av snapsglas och säger)
 - Jo men det har ju du också.
Emma skrattar
- Ja nog ser jag att det finns här men jag menar ju HEMMA hos dig? hahaha.

2.
Linda och jag kollar på tv den 2 december:
Linda kollar på klockan som är 18.00 och säger
- borde inte julkalendern börja snart?
Jag tycker jag har sådan koll och klämmer ur mig 
- Jo... aa den borde väl börjat igår eller idag?
Linda skrattar för fullt.
  - Haha joo den 1 december börjar alltid julkalendern Caroline, men jag undrar vilken tid?

Bjuder lite på min oerhörda intelligens. Men skratta får man då.


På Söndag åker jag förresten till Stockholm :)


Ahlgrens Julgran


Mumma, pappa är så söt. Idag kom han hem med en påse Ahlgrens bilar, och inte vad som helst utan jultillbehör -bilgranar. Smakar som bilar men vilken julstämning ;) haha. Ett måste tycker jag. Nu ska jag sova för imorgon blir det stan med Carro klockan 11.  Nattinatt.

50 års fest!


Bilder från 50 års festen.

Hallo hallo, nu har jag tid att skriva lite.
Uppdatering:
Fredag - Jobba och sedan 50 års fest.
Lördag - Soov länge, sedan julbord med jobbet och efteråt fest.
Söndag - Julstädning och några timmar med Sofie.

Fredagen lite mer ingående:
Blev helt hysterisk, med en pressad bil for vi till stan för att inhandla det sista till 50års festen. Kom dit och jag fick börja fixa håret på Sofia och Johanna. Sedan var det jobb i baren som gällde för hela slanten. Fulla människor och groggar till oss själva samtidigt. När vi äntligen skulle äta lite så spillde Sofia ut sin mat över sig. Hih. En riktigt rolig kväll blev det iaf. Efteråt drog vi på krogen där jag kanske tog lite för mkt shots. uuuh.

Jag gav blommor till Sofias pappa och skrev
Grattis på 50års dagen Thomas önskar solstrålen.
Han brukar kalla mig det av en viss anledning för x antal år sedan.